Τρίτη 8 Απριλίου 2014

Δέλλας: «Το πάθος και ο τσαμπουκάς δεν δουλεύονται στην προπόνηση»

Σαφείς αιχμές για τη νοοτροπία κάποιων εκ των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ άφησε μετά τη νέα κακή εμφάνιση με τον ΠΑΟ Κρουσώνα ο Τραϊανός Δέλλας.

Στην κακή νοοτροπία των παικτών του στάθηκε ο Τραϊανός Δέλλας μετά το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον ΠΑΟ Κρουσώνα (2-1).

Ο προπονητής της «Ένωσης» παραδέχθηκε τη νέα άσχημη εμφάνιση της ομάδας, ωστόσο την απέδωσε στη λάθος αντιμετώπιση των αγώνων από πλευράς των ποδοσφαιριστών του.

«Ήμασταν τραγικοί στο πρώτο ημίχρονο. Κάναμε τραγικά λάθη και παρουσιαστήκαμε χωρίς πάθος και στο ποδόσφαιρο δεν μετράνε τα λόγια, αλλά οι πράξεις», είπε αρχικά.

Αφού τόνισε λοιπόν ότι «πρέπει σε κάθε παιχνίδι να είμαστε συγκεντρωμένοι από το πρώτο λεπτό» και ότι «όλες οι αντίπαλες ομάδες είναι στο ίδιο επίπεδο», κατέληξε χαρακτηριστικά:

«Κάποια πράγματα, όπως είναι το πάθος, τα νευρά και ο τσαμπουκάς, δεν δουλεύονται στην προπόνηση και οι παίκτες μου δεν είχαν τίποτα από αυτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο αλλάξαμε κάποια πράγματα και καταφέραμε και πήραμε την νίκη. Ο ΠΑΟ Κρουσώνα προσπάθησε και του αξίζουν συγχαρητήρια»