Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

Την άφησε… Καγκε-λο!!

Εκεί που… πονάει! Μπέβερεν και Γκενκ πρόσφεραν φτωχό θέαμα κατά την διάρκεια της μεταξύ τους αναμέτρησης, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι «έγραψαν» στο 90+3’ το τελικό 1-0. «Δράστης» ο Χερβέ Καγκέ.

Την άφησε… Καγκε-λο!
Ένα και ας είναι και στο… τέλος! Η Γκενκ κατόρθωσε να «αποδράσει» από την έδρα της Μπέβερεν, χάρη σε τέρμα του Χερβέ Καγκέ στο 90+3’ (1-0). Πολύτιμη η νίκη αυτή για τους φιλοξενούμενους που έστω και προσωρινά, ανέβηκαν στην δεύτερη θέση του βέλγικου πρωταθλήματος (μαζί με Κλαμπ Μπριζ και Γάνδη).

Χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα σε Μπέβερεν και Γκενκ. Στη μεγαλύτερη διάρκεια του 45λέπτου το παιχνίδι εξελίχθηκε κυρίως στον χώρο του κέντρου, με τις δύο ομάδες να αλληλοεξουδετερώνονται και να κάνουν πολλά και αβίαστα λάθη. Μόλις δύο φορές εκατέρωθεν απειλήθηκαν οι τερματοφύλακες.

Αντίστοιχη η εικόνα των δύο ομάδων και στο δεύτερο ημίχρονο. Ευκαιρίες χάθηκαν και από τις δύο μεν, χωρίς κανένα αποτέλεσμα δε. Αυτό όμως μέχρι να γίνει το… τελειωτικό «χτύπημα» στις καθυστερήσεις. Κυριολεκτικά στην τελευταία φάση του ματς, η Γκενκ «απέδρασε» χάρη σε τέρμα του Καγκέ στο 90+3’