Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

Θύμισε… καλοκαίρι!

Tην γεύση… της νίκης θυμήθηκε και πάλι η Λανς. Οι παίκτες του Κομπουαρέ επικράτησαν 2-0 στο «Μουνισπάλ» απέναντι στην Τουλούζ και επέστρεψαν στα «τρίποντα» έπειτα από τον περασμένο Αύγουστο.

Θύμισε… καλοκαίρι
Είχε να νικήσει από τον Αύγουστο, όμως παρά τις πολλές απουσίες στο «Μουνισιπάλ» η Λανς επέστρεψε στα «τρίποντα». Η ομάδα του Κομπουαρέ επικράτησε με σκορ 2-0 στην έδρα της Τουλούζ και ξεκόλλησε από τον πάτο της Ligue 1.

Στο ματς που άνοιγε την 11η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 12ο λεπτό με τον Ελ Γιαντεαουΐ. Αντίδραση, όχι μόνο δεν ήρθε από την Τουλούζ, αλλά τα πράγματα έγιναν χειρότερα στο 27’ όταν ο Μπουριγκό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λανς προσπάθησε να κρατήσει μακριά από την περιοχή της τους γηπεδούχους, προκειμένου να διαφυλάξει το υπέρ της σκορ. Οι παίκτες του Κομπουαρέ τα κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη έπειτα από διάστημα σχεδόν δύο μηνών.