Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

Ο… θάνατος της Πάρμα, η… ζωή της Σασουόλο!!

Σημαντική βαθμολογική «ανάσα» πήρε η Σασουόλο, η οποία θριάμβευσε στο ντέρμπι των ουραγών, επικρατώντας 3-1 στην έδρα της Πάρμα. Αυτή ήταν η πέμπτη σερί ήττα για τους «παρμέντσι».

Ο… θάνατος της Πάρμα, η… ζωή της Σασουόλο
Την πρώτη της νίκη στη φετινή Serie A, ύστερα από οκτώ αγωνιστικές, πανηγύρισε η Σασουόλο, επικρατώντας 3-1 στην έδρα της Πάρμα! Σε πολύ δύσκολη θέση οι «παρμέντσι», καθώς αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη ήττα τους.

Η Σασουόλο κατάφερε να πάρει σημαντικό προβάδισμα για το «τρίποντο» μέσα σε τέσσερα λεπτά, με τους Φλόκαρι (20') και Ατσέρμπι (24'). Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στο ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο μέρος, με τον Ταϊντέρ να δίνει διαστάσεις θριάμβου στο 52ο λεπτό. Από ‘κει και πέρα, το μόνο που έκανε η Πάρμα ήταν να πετύχει το γκολ της… τιμής με τον Κασάνο στο 78’ να διαμορφώσει το τελικό 3-1.