Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014

Σάντος σχεδίασε, Ρονάλντο… εκτέλεσε!!

Μ’ ένα κλασικό σχέδιο Σάντος απέδρασε η Πορτογαλία από τη Δανία! Η ομάδα του πρώην τεχνικού της Εθνικής μας κοίμισε τους Σκανδιναβούς, ώσπου ο Ρονάλντο να τους εκτελέσει στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων

Σάντος σχεδίασε, Ρονάλντο… εκτέλεσε!
Ούτε επίτηδες να (μας) το ‘κανε ο Φερνάντο Σάντος!

Σε μια βραδιά που η Εθνική μας υπέστη νέα ντροπιαστική ήττα, με το κράξιμο στον Κλαούντιο Ρανιέρι να πηγαίνει σύννεφο, ο προκάτοχός του πέτυχε τεράστιο διπλό στη Δανία!

Σε ένα παιχνίδι όπου η Πορτογαλία έδειξε ν’ αφομοιώνει για πρώτη φορά τη φιλοσοφία του νέου προπονητή της, ο Κριστιάνο Ρονάλντο δικαιολόγησε τον ηγετικό του ρόλο.

Έπειτα λοιπόν από ένα ισορροπημένο 90λεπτο, όπου οι φιλοξενούμενοι ήλεγξαν το ρυθμό, ο σταρ της Ρεάλ Μαδρίτης χτύπησε σε νεκρό χρόνο.

Και με μια κεφαλιά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε την πρώτη νίκη των Πορτογάλων στα προκριματικά του Euro (1-0).

Δεδομένης, δε, και της διακοπής (λόγω σοβαρών επεισοδίων) στο Σερβία-Αλβανία, τους έφερε έστω και προσωρινά σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη θέση του 9ου ομίλου.