Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014

Και στο τέλος το… τρώνε οι Γερμανοί!!

«Έμφραγμα» στο φινάλε μέσα στην έδρα της για την πρωταθλήτρια κόσμου, Γερμανία που ισοφαρίστηκε (1-1) από την Ιρλανδία δευτερόλεπτα πριν την λήξη του ματς. Πρώτοι μαζί με Πολωνία οι φιλοξενούμενοι.

Και στο τέλος το… τρώνε οι Γερμανοί
Την πάτησε στο φινάλε η Γερμανία, καθώς αν και εκεί που φαινόταν πως έστω και δύσκολα θα κατάφερνε να φύγει με το «τρίποντο» από το παιχνίδι με την Ιρλανδία, τελικά έμεινε με τον έναν βαθμό.

Η ομάδα του Γιόακιμ Λεβ έδειχνε πως κρατούσε τη νίκη στα χέρια, καθώς είχε ανοίξει το σκορ στο 71’ με τον Τόνι Κρος να πετυχαίνει το γκολ της, αλλά ο Τζον Οσέι είχε διαφορετική, καθώς έκανε το 1-1 στο 90’+4’, πετυχαίνοντας... σεντεροφορίσιο τέρμα. Προ τριών ημερών τα «πάντσερ» έχασαν με 2-0 από την Πολωνία και έχουν κάνει ξεκίνημα με μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα.

inner

Ισοπαλία και στο Πολωνία-Σκωτία (2-2), με τους γηπεδούχους να «τσιμπάνε» βαθμό στο τελευταίο τέταρτο, αν και ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ.

Ο Μαζίνσκι έκανε το 1-0 στο 12’, αλλά ήρθε η απάντηση σε έξι λεπτά αργότερα από τον Μαλόνι. Οι φιλοξενούμενοι δεν έμειναν εκεί και στο 57’ ο Νέισμιθ έφερε τούμπα το ματς. Ο Μίλικ έσωσε την πατρίδα για τους γηπεδούχους, ισοφαρίζοντας στο 76ο λεπτό. Με αυτό το αποτέλεσμα οι μεν έφθασαν τους επτά βαθμούς και οι δε τους τέσσερις.

inner

Με αυτά τα αποτελέσματα Ιρλανδία, Πολωνία είναι στην κορυφή και τις ακολουθούν Γερμανία, Σκωτία.

Εύκολη στην θεωρία και στην πράξη η αποστολή της Γεωργίας, που πέρασε από το Γιβραλτάρ με 3-0. Γκελασβίλι (9’), Οκριασβίλι (19’) και Κανκάβα (69') πέτυχαν τα γκολ της ομάδας του Τιμούρ Κετσπάγια.