Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014

Χωρίς νικητή η μάχη Κατσουράνη-Ντελ Πιέρο!

Με ισοπαλία (0-0) συνοδεύτηκε η πρεμιέρα της Pune FC, των Κατσουράνη και Τσιρίλο, στο πρωτάθλημα απέναντι στην Delhi Dynamos του Ντελ Πιέρο. Αντικαταστάθηκε στο 59’ ο 35χρονος μέσος, 90λεπτο ο Ιταλός.

Χωρίς νικητή η μάχη Κατσουράνη-Ντελ Πιέρο
Ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) ήρθε η Pune FC στην έδρα της Delhi Dynamos, στην πρεμιέρα της Indian Super League.

Η ομάδα του Κώστα Κατσουράνη και του Μπρούνο Τσιρίλο δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όπου είχε κάποιες φάσεις, κι εν τέλει συμβιβάστηκε με τον βαθμό.

Ο Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο, που αγωνίζεται στους γηπεδούχους και είχε απέναντί του τον παλιό του συμπαίκτη στην Γιουβέντους, Νταβίντ Τρεζεγκέ, μπήκε αλλαγή στο ματς στο 38ο λεπτό, αλλάζοντας τη ροή του αγώνα όμως δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη. Όσον αφορά τον 35χρονο Έλληνα μέσο, αντικαταστάθηκε στο 59ο λεπτό, ενώ ο Ιταλός στόπερ αγωνίστηκε σε ολόκληρο το 90λεπτο.