Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014

«Σέρβιρε» το πρώτο για την… πρώτη ο Κασάμι!

«Διέλυσε» το Σαν Μαρίνο με 4-0 η Ελβετία, με τον Παϊτίμ Κασάμι να «σερβίρει» το πρώτο γκολ, ενώ είχε και δοκάρι λίγο μετά, στην πρώτη νίκη της ομάδας του για τα προκριματικά του Euro 2016.

«Σέρβιρε» το πρώτο για την… πρώτη ο Κασάμι
Άνετα πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στην τρίτη αγωνιστική του πέμπτου ομίλου των προκριματικών του Euro 2016 η Ελβετία που επιβλήθηκε 4-0 του αδύναμου Σαν Μαρίνου εκτός έδρας.

Η ομάδα του Παϊτίμ Κασάμι, δεν δυσκολεύτηκε να πανηγυρίσει το πρώτο τρίποντο, με τον ίδιο να βγάζει την ασίστ στο πρώτο γκολ που πέτυχε ο Σεφέροβιτς στο 10’.

Ο άσος του Ολυμπιακού -που αγωνίστηκε για 73 λεπτά- έστειλε την μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά, λίγο πριν ο Σεφέροβιτς και πάλι διπλασιάσει τα τέρματα στο 24’.

Η Ελβετία έδειξε την καθολική υπεροχή της στο πρώτο ημίχρονο με τον Τζεμαϊλί να αυξάνει το σκορ στο 30’ και ο Σακίρι στο 79’ διαμόρφωσε το τελικό 4-0. Μάλιστα, είχε την ευκαιρία να αυξήσει κι άλλο τα τέρματα, όμως ο Ροντρίγκεζ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 90’.

Έτσι, η ομάδα του Κασάμι ανέβηκε στην τέταρτη θέση, -ισόβαθμη με την Εσθονία και τρεις βαθμούς πίσω από Λιθουανία και Σλοβενία- ενώ το Σαν Μαρίνο έμεινε μόνο τελευταίο και χωρίς νίκη στα προκριματικά.