Τρίτη 4 Νοεμβρίου 2014

«Ανάσα» για τη Σάντερλαντ!!

Με τα δύο από τα τρία γκολ να τα πετυχαίνει κόντρα στη ροή του αγώνα η Σάντερλαντ νίκησε 3-1 εκτός έδρας την Κρίσταλ Πάλας και πήρε τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς.

«Ανάσα» για τη Σάντερλαντ!
Με τα δύο από τα τρία γκολ να τα πετυχαίνει κόντρα στη ροή του αγώνα η Σάντερλαντ νίκησε 3-1 εκτός έδρας την Κρίσταλ Πάλας και πήρε τρεις πολύ σημαντικούς βαθμούς στην προσπάθεια που κάνει για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις της Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Φλέτσερ στο 31ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Ο Μπράουν στο 55ο λεπτό με αυτογκόλ έφερε στα… ίσα το παιχνίδι και έδωσε ελπίδες στους γηπεδούχους για να αντιδράσουν.

Αυτοί πίεσαν και πάλι αλλά το γκολ ήρθε από την Σάντερλαντ και πάλι κόντρα στα όσα συνέβαιναν μέχρι τότε στον αγωνιστικό χώρο. Ο Γκόμες στο 79ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους οι οποίοι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσαν το τελικό 3-1 υπέρ τους.