Τρίτη 4 Νοεμβρίου 2014

Τους... χόρεψε ο Ιγκόρ!!

Το πρόσωπο της ημέρας για τον Απόλλωνα Σμύρνης ακούει στο όνομα Ιγκόρ Ανγκούλο. Ο Ισπανός επιθετικός ήταν για την «Ελαφρά Ταξιαρχία»… λίρα εκατό αφού της χάρισε τη νίκη με 2-0 επί της Καλλιθέας.

Τους... χόρεψε ο Ιγκόρ!
Μεγάλο «διπλό» πήρε ο Απόλλων Σμύρνης στην έδρα της Καλλιθέας (γήπεδο Νέας Σμύρνης) στο παιχνίδι που έκλεισε την 4η αγωνιστική της Football League.

Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να μην μπήκαν καθόλου καλά στο ματς, δεχόμενοι αρκετές ευκαιρίες από τους γηπεδούχους, όμως όσο κυλούσε το πρώτο ημίχρονο κατάφερναν να φέρουν τις ισορροπίες στην αναμέτρηση.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έφερε νέο αέρα στο παιχνίδι. Αέρα Ισπανίας!

Ο Ιγκόρ Ανγκούλο στο 55’ μετά από όμορφη προσπάθεια σε αντεπίθεση έδωσε τη μπάλα στον Νανία και αυτός έγραψέ το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης καθάρισε τη νίκη για την ομάδα του, καθώς πέτυχε το δεύτερο τέρμα για τον Απόλλωνα μετά από εκπληκτική κομπίνα σε φάουλ. Με αυτό τον τρόπο έφτασε τα 4 γκολ σε τέσσερις συμμετοχές στο πρωτάθλημα της Football League.

Οι παίκτες του Νίκου Κωστένογλου δεν σταμάτησαν εκεί. Έψαξαν και τρίτο γκολ, κάτι που κατάφερε ο Λαγός στο 81ο λεπτό.

Με αυτή τη «τριάρα» ο Απόλλων φτάνει στη δεύτερη θέση πίσω από την ΑΕΚ, της οποίας την θέση απειλεί από απόσταση βολής.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Καλλιθέα(Σταύρος Ηλιόπουλος): Μιχελής, Λεβέντης, Μπριλάκης, Πίκολο, Παγώνης, Ρουσάκης, Ρόχας (75' Γκαβασιάδης), Αρναρέλης (73' Τσίπρας), Κατσικογιάννης (60' Μασάδο), Πιτταράς, Μπέλης.

Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Κωστένογλου): Κουτσόπουλος, Χατζηζήσης, Γκόλιας, Κύργιας, Χατζής, Κοτσώνης, Ηρακλής, Νανία (81' Κυριάκος), Φαρινόλα (64' Λαγός), Ανγκούλο, Βάντερσον (64' Κυβελίδης).