Τρίτη 4 Νοεμβρίου 2014

Με μια… ανάσα η Λάτσιο!!

Τσακ… μπαμ «καθάρισε» η Λάτσιο την Κάλιαρι. Οι «λατσιάλι» πέτυχαν πριν το μισάωρο τρία γκολ στο «Ολίμπικο» και επέστρεψαν στις νίκες, 4-2, παρότι οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν το θαύμα.

Με μια… ανάσα η Λάτσιο
Δεν είχε όρεξη για αστεία η Λάτσιο και η Κάλιαρι το κατάλαβε πολύ καλά στο «Ολίμπικο». Οι «λατσιάλι» έδειξαν από νωρίς ποιος είναι το αφεντικό και επέστρεψαν με ευκολία στις νίκες, 4-2, στο ματς που ολοκλήρωσε την 10η αγωνιστική της Serie A.

Ο Μάουρι μόλις στο 7ο λεπτό εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην άμυνα των φιλοξενούμενων και άνοιξε το σκορ. Στη συνέχεια ήταν η σειρά του Μίροσλαβ Κλόζε. Ο 36χρονος Γερμανός πέτυχε δύο γκολ σε ένα λεπτό (25’ και 26’) τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν χάρη σε αυτογκόλ του Μπράαφχαιντ στο 48’. Στη συνέχεια έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ιμπάρμπο με απευθείας κόκκινη κάρτα (72’) για αγκωνιά, όμως δεν το έβαλαν κάτω. Ο Πέδρο πέτυχε δεύτερο τέρμα (84’) για την Κάλιαρι, που όμως δεν κατάφερε να κάνει το… θαύμα στην συνέχεια κι εν τέλει δέχτηκε και τέταρτο γκολ, από τον Έντερσον στο 90+2'.