Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

Τη λύτρωσε στο 93'!!

Στο 93' ο Ζόρντι Κλάζι «χτύπησε» και έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στη Φέγενορντ στον αγώνα με την Άλκμααρ στο Ρότερνταμ, στο τελευταίο ματς της 16ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Τη λύτρωσε στο 93'!
Με τον Ζόρντι Κλάζι να πετυχαίνει γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Φέγενορντ πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με 2-2 στην αναμέτρηση με την Άλκμααρ για την 16η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Αποφασισμένοι για τη νίκη μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στο «Ντε Κάιπ» του Ρότερνταμ και προηγήθηκαν με 2-0 με τα γκολ του Χεντ στο 25’ και του Τάνκοβιτς στο 30’. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει ακόμα την τελευταία τους λέξη. Ο Καζίμ Ρίτσαρντς μείωσε στο 53’ σε 2-1 καιν ενώ όλα έδειχναν να έχουν τελειώσει για τη Φέγενορντ, ο Κλάζι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2.

Με το βαθμό αυτό, η Φέγενορντ έφτασε στους 29 και "έπιασε" την Τσβόλε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας πίσω από την Αϊντχόφεν και τον Άγιαξ.