Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

Φουριόζοι οι «Βιόλα»!!

Ένα ευχάριστο απόγευμα είχε η Φιορεντίνα στο «Ντίνο Μανούτσι» της Τσεζένα, καθώς επικράτησε με 4-1 της τοπικής ομάδας, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A.

Φουριόζοι οι «Βιόλα»!
Σαν "σίφουνας" πέρασε από το «Ντίνο Μανούτσι» η Φιορεντίνα, καθώς επιβλήθηκε με 4-1 της παραπαίουσας Τσεζένα για την 15η αγωνιστική της Serie A και πιστοποίησε με εμφατικό τρόπο τη φόρμα του τελευταίου μήνα.

Το σκορ άνοιξε ο Μπόρχα Βαλέρο στο 44’ και ο Σάβιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 47’. Ο Σέρβος διεθνής αμυντικός "χρίστηκε" ξανά σκόρερ στο 60’, αλλά σε λάθος εστία μειώνοντας άθελά του για την Τσεζένα σε 2-1. Όμως, στο 77’ ο Βόλτα άφησε τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες και δυο λεπτά μετά το εκμεταλλεύτηκε ο Ροντρίγκεζ, «καθαρίζοντας» τη νίκη για τους φιλοξενούμενους. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ελ Χαμνταουί έδωσε χαρακτήρα θριάμβου στην επικράτηση της Φιορεντίνα, "γράφοντας" το τελικό 4-1.

Κάπως έτσι, η Φιορεντίνα έφτασε στους 10 βαθμούς στα τελευταία τέσσερα ματς και ανέβηκε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ η Τσεζένα, με την τρίτη συνεχόμενη ήττα της, παρέμεινε στους 8 πόντους και τη 19η θέση στην κατάταξη.