Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

«Κόκκινο» για πρωτάθλημα!

Σε ένα παιχνίδι που είχε δύο κόκκινες κάρτες από το πρώτο ημίχρονο, μία για κάθε ομάδα, η Σεντ Ετιέν στραβοπάτησε στην έδρα της Νις (0-0) και βρίσκεται πλέον τρεις βαθμούς πίσω από την τρίτη, Λιόν.

«Κόκκινο» για πρωτάθλημα
Για δεύτερο συνεχόμενο ματς η Σεντ Ετιέν δεν κατάφερε να πάρει την νίκη στο γαλλικό πρωτάθλημα. Αυτή την φορά έχασε δύο βαθμούς στην έδρα της Νις οι οποίοι την αφήνουν τέσσερις βαθμούς πίσω από την Μαρσέιγ, η οποία έχει και δύο παιχνίδια λιγότερα.

Αν και το πρώτο ημίχρονο μας άφησε την εντύπωση ότι θα δούμε ωραίο παιχνίδι και πολλά γκολ, η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη. Οι φιλοξενούμενοι δοκίμασαν πολλά σουτ στο πρώτο 20λεπτο τα οποία όμως δεν είχαν στόχο.

Στην συνέχεια καταλυτικό ρόλο για την έκβαση της αναμέτρησης έπαιξαν και οι δύο πολύ γρήγορες κόκκινες, μία για κάθε ομάδα, μέσα στην ίδια φάση.

Πιο συγκεκριμένα, στο 34ο λεπτό ο Ντιομαντέ και ο Εντουάρντο λογομάχησαν και πιάστηκαν στα χέρια για μία σκληρή φάση με τον Γάλλο διαιτητή να τους δείχνει την κόκκινη κάρτα.

Από εκεί και πέρα ακολούθησαν κάποιες ευκαιρίες, κυρίως για την Νις, χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα. *Πηγή: sport-fm.gr*