Δευτέρα 15 Δεκεμβρίου 2014

«Τεσσάρα» η Σέλτικ!!

Με «καρέ» της Σέλτικ συμπληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Πρέμιερσιπ της Σκωτίας. Οι πρωταθλητές Σκωτίας συνέτριψαν με 4-1 την ουραγό Σεντ Μίρεν στο τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής.

«Τεσσάρα» η Σέλτικ
Με σκορ 4-1 επικράτησε η Σέλτικ της Σεντ Μίρεν στο τελευταίο παιχνίδι 16ης αγωνιστικής και ξέφυγε με 6 πόντους από τους διώκτες της.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα της Σέλτικ με τον Μπράουν μόλις στο 4ο λεπτό να ανοίγει το σκορ. Ωστόσο η Σεντ Μίρεν πάγωσε τους γηπεδούχους με γκολ στο 10’.

Η Σέλτικ βρήκε απάντηση και μάλιστα… διπλή, όταν ο Φόρεστ και ο Μπράουν , πέτυχαν δύο γρήγορα γκολ στο 15’ και στο 18’ αντίστοιχα και ξεπέρασαν το σοκ της ισοφάρισης.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Στόουκς στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 67’. Ακολούθησε σωρεία χαμένων ευκαιριών αλλά το σκορ παρέμεινε στο 4-1.