Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2011

Σοκ για Στουρμ στις καθυστερήσεις!

Ισόπαλη 3-3 αναδείχτηκε η αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League, Στουρμ Γκρατς, στον αγώνα για το αυστριακό πρωτάθλημα με την Μάτερσμπουργκ. "Αυτοκτονία" για Στουρμ που προηγήθηκε 1-3, αλλά δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις!
Η Στουρμ βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο πρώτο λεπτό με γκολ του Ναουμόσκι, ωστόσο αντέδρασε, πετυχαίνοντας τρία γκολ με σκόρερς τους Βολφ (40’), Χάας (58’) και Χελτσλ (80’).

Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα πέρει μια άνετη νίκη, ήρθε η μείωση από την Μάτερσμπουργκ στο πρώτο λεπτό του πρόσθετου χρόνου με τον Μπούργκερ και στη συνέχεια το... σοκ, καθώς στο 94' ο Ναουμόσκι ισοφάρισε και έδωσε τον βαθμό στην γηπεδούχο ομάδα.

Η σύνθεση της Στουρμ: Τσάβλινα, Ποπχάτζε, Ντούντιτς, Μπούργκσταλερ, Έρενραϊχ, Βέμπερ (70’ Χελτσλ), Ζόιμελ, Βολφ, Χάας (63’ Κίναστ), Ζάμπιτς (83’ Μουράτοβιτς).