Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2011

Πώς το κατάφερες αυτό, ρε Άρη;

Ο Άρης σκόραρε επιτέλους στο πρωτάθλημα, αλλά νίκη δε σταύρωσε. Ο Σανκαρέ έκανε σεφτέ τα γκολ, αλλά ο Εργοτέλης ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Μπούντιμιρ, παρότι έπαιζε με 10 από το 81΄!
90+ Γκολ για τον Εργοτέλη: Ο Μπούντιμιρ με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Λεάλ φέρνει το ματς στα ίσια. 1-1
90'+ Φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεάλ, η μπάλα έφυγε λίγο πιο πάνω από το δεξί "γάμα" του Βελλίδη
88' Σουτ του Μπέτο απέκρουσε εντυπωσιακά ο Βελλίδης
84' Σουτ του Καπετάνου, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ.
81' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βίσιο, για χέρι. Με 10 ο Εργοτέλης
77' Καλή στιγμη για τον Εργοτέλη με το σουτ του Κατσικοκέρη να καταλήγει για λίγο άουτ..
74' Κίτρινη στον Ιάκομπ
73' Αλλαγή για τον Εργοτέλη: Ο Κατσικοκέρης αντί του Φραγκουλάκη
61' Κίτρινη στον Παπαστεριανό
59' Αλλαγή για τον Άρη: Ο Νέτο αντί του Κασναφέρη.
55' Ο Ντίκο από πολύ καλή θέση κάνει μία κεφαλιά που περνάει άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη για το 0-2.
54' Αλλαγές για τον Εργοτέλη: Ο Μπέτο στη θέση του Κουτσιανικούλη και ο Λεάλ αντί του Σαρρή.
52' Αλλαγή για τον Άρη: Ο Ιάκομπ αντί του Ακόστα.
47' Σουτ του Τζούνιορ άουτ.
46' Έναρξη δευτέρου μέρους
Ληξη ημιχρόνου
45'+ Γκολ για τον Άρη: Ο Σανκαρέ ανοίγει το σκορ στο Παγκρήτιο
43' Φάουλ του Καπετάνου ο Φατί πήρε την κεφαλιά στην άστοχη έξοδο του Πίρσον όμως η μπάλα πέρασε εκτός γηπέδου.
36' Θεαματική απόκρουση του Βελλίδη στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρομάνο.
30' Ο Γιοβάνοβιτς θα διώξει προ του Πίρσον την σέντρα του Φατί.
27' Καταπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καπετάνο, εξίσου ωραία η απόκρουση του Πίρσον σε κόρνερ
26' Κίτρινη στον Βίσιο
25' Κεφαλιά του Μπούντιμιρ, ύστερα από σέντρα του Ρομάνο, η μπάλα έφυγε άουτ.
20' Καλοχτυπημένο φάουλ από τον Ουμπίντες, ο Γιοβάνοβιτς έδιωξε σε κόρνερ.
19' Κίτρινη κάρτα στον Σασιασβίλι για το φάουλ πάνω στον Μίσελ
Βρέχει πολύ στο Παγκρήτιο κάτι που δυσκολεύει τις προσπάθειες των παικτών
14' Σουτ του Φραγκουλάκη άουτ
10' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι από τον  Κουτσιανικούλη, έξω από την περιοχή, με τον Βελλίδη να μπλοκάρει εύκολα.
6' Γύρισμα του Φατί από αριστερά αλλά το σουτ του Καπετάνου δεν ήταν καλό.
1' Έναρξη αγώνα
Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Πίρσον, Βίσιο, Ρομάνο, Τζούνιορ, Σασιασβίλι, Χίμπλινγκερ, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Φραγκουλάκης, Μπουντιμίρ, Κουτσιανικούλης.
Άρης (Σάκης Τσιώλης): Βελλίδης, Ντίκο, Παπαστεριανός, Σανκαρέ, Μίσελ, Φατί, Καπετάνος, Ουμπίντες, Ακόστα, Καζναφέρης, Πρίττας