Τρίτη 22 Νοεμβρίου 2011

2ος Όμιλος: Τα χρειάστηκε η Ίντερ

Σε ακόμη ένα ματς η Ίντερ παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Τραμπζονσπόρ στην Τουρκία!
Παρά το γεγονός ότι οι «νερατζούρι» είχαν εξασφαλίσει νωρίτερα την πρόκριση στην επόμενη φάση (μετά τη νίκη της Λιλ επί της ΤΣΣΚΑ Μόσχας με 2-0) του Τσάμπιονς Λιγκ δεν κατάφεραν να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις!

Ο Αλβάρες άνοιξε το σκορ για τους Ιταλούς στο 18’, για να έρθει λίγα λεπτά αργότερα ο Άλτιντοπ να φέρει το ματς στα ίσα για τους γηπεδούχους. Μάλιστα, οι Τούρκοι είχαν την ευκαιρία να πάρουν το ματς στα τελευταία λεπτά, αλλά μια προσπάθειά τους κατέληξε στο δοκάρι.

Με το πέρας της 5ης αγωνιστικής, βρίσκονται στη δεύτερη θέση με ένα βαθμό διαφορά από τους υπόλοιπους διώκτες τους.