Κυριακή 4 Μαρτίου 2012

Γέλασε το χειλάκι του Μανόλο!

Τα κακά αποτελέσματα της Σαραγόσα με τον Μανόλο Χιμένεθ στον πάγκο σταμάτησαν στην 26η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν και μάλιστα, με άκρως περιπετειώδη τρόπο.
Αν και η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε, οι παίκτες του Χιμένεθ κατάφεραν να πάρουν τη νίκη 2-1 με ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά του αγώνα και σε ένα διάστημα οκτώ λεπτών που απέφερε δύο γκολ.
Στο 16ο λεπτό ο Μαρτινούτσιο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους μετά από πάσα του Καμούνιας.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν, αλλά μέχρι και τα τελευταία λεπτά του αγώνα το σκορ παρέμενε ίδιο.
Στο 85ο λεπτό ο Λουίς Γκαρσία μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 1-1. Οι παίκτες του Μανόλο Χιμένεθ όμως δεν σταμάτησαν την προσπάθεια.
Κι έτσι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Άμπρααμ έστειλαν τη μπάλα για δεύτερη φορά στο τέρμα του Ντιέγκο Λόπες, παίρνοντας τελικά, μια πολύ σημαντική νίκη.
Πηγή: sport-fm.gr