Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2012

Τώρα αγρίεψε!!

Τώρα αγρίεψε!
Μέχρι στιγμής έχει ακούσει πολλά η Παρί Σεν Ζερμέν για το κακό ξεκίνημα, όμως, η πρώτη της νίκη στη φετινή Ligue 1 ήρθε με τον πλέον εμφατικό τρόπο!

Οι πρωτευουσιάνοι επικράτησαν με σκορ 2-1 εκτός έδρας της Λιλ, για την τέταρτη αγωνιστική, ένα διπλό που το κυνηγούσαν από τη σεζόν 1996/97!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι ήταν ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος πέτυχε και τα δύο τέρματα (1’ και 21’), με τον Σετζού να ισοφαρίζει για τους «λιλουά» στο 12’.

Δεν αστειεύονται οι Μασσαλοί

Περασμένα-ξεχασμένα για τη Μαρσέιγ!

Οι Μασσαλοί φαίνεται πως έχουν ξεχάσει για τα καλά την κάκιστη περσινή χρόνια, καθώς μετά το εντός έδρας 3-1 κόντρα στη Ρεν, έφτασαν τις τέσσερις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές της Ligue 1.

Στο 35’ ο Μορέλ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Μπο, για να φέρει το ματς στα ίσα στο 57’ ο Φερέ.

Όμως, ο φορμαρισμένος Ζινιάκ έφερε και πάλι μπροστά τους γηπεδούχους, με το αυτογκόλ του Ντανζέ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό σκορ.