Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2012

Στο ρελαντί η Μπενφίκα!!

Στο ρελαντί η Μπενφίκα
Για ένα ημίχρονο η Μπενφίκα έδειχνε σαν να μην την αφορά η υπόθεση νίκη απέναντι στη Νασιονάλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι «αετοί» ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, έφτασαν στο τελικό 3-0 στην έδρα τους για την τρίτη αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος και έπιασαν στην κορυφή την Πόρτο με εφτά βαθμούς.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 50ο λεπτό ο Καρντόσο, με τον Νολίτο να διπλασιάζει τα τέρματα για την Μπενφίκα στο 56’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Καρντόσο ένα λεπτό πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Νωρίτερα στην ημέρα η Μπράγκα «στραβοπάτησε» στην έδρα της Πάσος Φερέιρα, καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0. Στα υπόλοιπα παιχνίδια η Μπέιρα Μαρ έμεινε στην ισοπαλία 1-1 με την Μορεϊρένσε, η Ζιλ Βιθέντε στο 0-0 με τη Σετουμπάλ, όπως χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση της Ρίο Άβε με την Ακαντέμικα.