Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Καλύτερη Ρεάλ θέλει ο Μουρίνιο!!

Καλύτερη Ρεάλ θέλει ο Μουρίνιο
Παρά την εύκολη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης επί της Σαραγόσα με 4-0 ο Ζοσέ Μουρίνιο δεν έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την ομάδα του. Τα γκολ των Ιγκουαΐν, Ντι Μαρία στο πρώτο ημίχρονο και αυτά των Εσιέν, Μόντριτς στο δεύτερο οδήγησαν τους «μερένχες» στο έκτο σερί παιχνίδι στο πρωτάθλημα χωρίς ήττα.

Με τη Βαλένθια να σταματάει το νικηφόρο σερί της Ατλέτικο Μαδρίτης, η Ρεάλ μείωσε τη διαφορά από τη δεύτερη θέση στους πέντε βαθμούς αλλά ο Ζοσέ Μουρίνιο επιθυμεί να βελτιωθεί άμεσα η αγωνιστική εικόνα της ομάδας.

«Δεν ήταν πολύ καλό παιχνίδι για εμάς, πρέπει και μπορούμε να παίξουμε καλύτερα.

Αλλά το πιο σημαντικό είναι που κερδίσαμε και μάλιστα εύκολα.

Αν θέλουμε να συνεχίσουμε με θετικά αποτελέσματα πρέπει να παίξουμε πολύ καλύτερα από ό,τι τώρα
», τόνισε.

Ο Λούκα Μόντρις πέτυχε το πρώτο του γκολ από τότε που πήρε μεταγραφή από την Τότεναμ, σκοράροντας στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Απόλυτα ικανοποιημένος από τον παίκτη του ήταν ο 49χρονος τεχνικός.

«Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον Λούκα Μόντριτς, δουλεύει καλά και αφομοιώνει πολύ γρήγορα αυτά που ζητάμε από αυτόν.

Το να παίζεις στο αγγλικό πρωτάθλημα από το να παίζεις στο ισπανικό είναι τελείως διαφορετικό.

Επίσης είναι πολύ διαφορετικό να παίζεις στην Τότεναμ και διαφορετικό στη Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά είναι ένας σπουδαίος ποδοσφαιριστής