Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Παλικαρίσια ισοπαλία για Καλαμάτα!!

Παλικαρίσια ισοπαλία για Καλαμάτα
Στο τελευταίο 10λεπτο γλίτωσε την ήττα η Καλαμάτα από την Γλυφάδα μέσα στην έδρα της για την 2η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Football League 2.

Οι Καλαματιανοί αν και αγωνίζονταν με παίκτη λιγότερο απο το 17ο λεπτό μετά την αποβολή του Ζαρόπουλου και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με πέναλτι του Σκάρου στο 23’, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και πήραν τον ένα βαθμό με τον Σκαρλάτο στο 80’.

Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Ρούβας, ο οποίος επικράτησε 2-0 στην έδρα του, του Πανηλειακού.

Μπορεί το ακλόνητο φαβορί στην αναμέτρηση με τον Ρούβα να ήταν ο Πανηλειακός, ωστόσο, κάτι τέτοιο δεν επιβεβαιώθηκε μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Οι Κρητικοί ήταν ανώτεροι καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και πήραν τη νίκη με σκορ 2-0, το οποίο διαμόρφωσαν με πέναλτι στο 36’ ο Κορδονούρης και στο 48’ ο Ανογιαννάκης. Ημέρα των συλλόγων της Κρήτης η σημερινή με 3-1 εκτός έδρας απέναντι στην Κόρινθο.

Στο πρώτο παιχνίδι της ιστορίας της στην Football League 2, η Επισκοπή πέτυχε και την πρώτη της νίκη με σκορ 2-1 επί του Αχαρναϊκού στην έδρα της. Τα γκολ των γηπεδούχων ο Τριανταφύλλου στο 37’ και ο Σεληνιοτάκης στο 74’, ενώ για τους φιλοξενούμενους ισοφάρισε προσωρινά ο Καλογερόπουλος στο 72’

Για τον Βόρειο Όμιλο και τη 2η αγωνιστική στη Football League 2 ο Απόλλων Καλαμαριάς πήρε πιο εύκολα τη νίκη από ότι δείχνει το τελικό 1-0 απέναντι στον Τύρναβο. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Προβατίδης στο 21ο λεπτό.

Παρά τα πολλά προβλήματα που αντιμετωπίζει και ο ορισμός του αγώνα με τον Τηλυκράτη ορίστηκε τελευταία στιγμή, η Ζάκυνθος με το 0-0 στη Λευκάδα πήρε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα. Νίκη για την Αναγέννηση Καρδίτσας με