Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Στο… ρελαντί η Ρεάλ!

Στο… ρελαντί η Ρεάλ (video)
Με «σβηστές» τις μηχανές η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 4-0 τη Σαραγόσα μέσα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Primera Division.

Οι Μαδριλένοι με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πήραν εύκολα τους τρεις βαθμούς και συνέχισαν την αναρρίχησή τους στον βαθμολογικό πίνακα. Στον αντίποδα η Σαραγόσα σε κανένα σημείο του αγώνα δεν κατάφερε να απειλήσει τους «μερένχες».

Στο πρώτο ημίχρονο η Ρεάλ κατάφερε μέσα σε δύο λεπτά να… καθαρίσει ουσιαστικά το παιχνίδι, με τον Ιγκουαΐν να ανοίγει το σκορ στο 23’ και τον Ντι Μαρία στο 25’ να κάνει το 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Μαδριλένοι έκαναν συντήρηση δυνάμεων ενόψει Ντόρτμουντ, ωστόσο, με ένα ξέσπασμα στο φινάλε, αρχικά έκαναν τρία τα τέρματά τους με τον Εσιέν στο 89’, ενώ το τελικό 4-0 έκανε ο Μόντριτς στο 92’.