Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

«Έμφραγμα» στο τέλος για Σέλτικ!!

«Έμφραγμα» στο τέλος για Σέλτικ
Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση της Νταντί με την Σέλτικ στην έδρα της πρώτης, ώστε να «γκελάρουν» για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική οι «Κέλτες».

Όλη η ιστορία του αγώνα γράφτηκε στο φινάλε, καθώς οι φιλοξενούμενοι αν και προηγούνταν με 2-0… κατάφεραν να δεχτούν την ισοφάριση σε διάστημα δύο λεπτών στις καθυστερήσεις.

Τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με την Σέλτικ να ανοίγει το σκορ στο 69’ με τον Μικού. Το 2-0 για τους «Κέλτες» έκανε στο 80’ και όλα έδειχναν ότι «καθάρισαν» το παιχνίδι. Η Νταντί, όμως, δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και αφού αρχικά ισοφάρισε το 89’ με τον Μακάι, ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Άμπροουζ, προκαλώντας «έμφραγμα» στην Σέλτικ.