Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Ξέσπασε η Μίλαν…!!

Ξέσπασε η Μίλαν…
Η Μίλαν χρειαζόταν εδώ και καιρό ένα καλό ματς, με αρκετά γκολ στο ενεργητικό της για να «ξεμπουκώσει». Και το πραγματοποίησε απέναντι στην Κιέβο την οποία συνέτριψε 5-1 για την 11η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Έτσι, οι «ροσονέρι» επέστρεψαν στις νίκες και έφτασαν στους 14 πόντους, πιάνοντας την Ρόμα, έστω και με ματς περισσότερο.

Η ομάδα του Αλέγκρι μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 16ο λεπτό του αγώνα κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Η απάντηση της Κιέβο όμως ήταν άμεση καθώς ο Πελισιέρ στο 18΄έφερε το παιχνίδι στα ίσια.

Οι «ροσονέρι» όμως στην συνέχεια ήταν καταιγιστικοί. Μέσα σε πέντε λεπτά σημείωσαν δύο γκολ (36΄, 41΄) με Μοντολίβο και Μπόγιαν. Το 4-1 διαμόρφωσε ο Ελ Σαράουι στο 75ο λεπτό ενώ το κερασάκι στην τούρτα για την 5άρα ήρθε στις καθυστερήσεις από τον Πατσίνι.