Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

Ισοπαλία στο Αιγίνιο, παρέμεινε αήττητος ο Απόλλων!!

Ισόπαλο 1-1 έληξε η αναμέτρηση του Αιγινιακού με τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, για την 8η αγωνιστική της Football League 2.

Η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά που είχε δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ στο 43', όταν ο Τασίδης με κεφαλιά "νίκησε" τον Καρατζιοβαλή, κάνοντας το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλωνας πίεσε και προσπάθησε για την ισοφάριση, οι ευκαιρίες που είχε όμως δεν μετουσιώθηκαν σε γκολ.
Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του αγώνα, οι "κοκκινόμαυροι" κέρδισαν πέναλντι σε ανατροπή του Κισκαμπάνη από τον Τασίδη, με τον Λεπτοκαρύδη που ανέλαβε την εκτέλεσή του να κάνει το 1-1 και τον Απόλλωνα να διατηρείται αήττητος.

Οι συνθέσεις

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Ράπτης, Γούτσιος (86? Μπαμίχας), Τασίδης, Λιόλιος, Αχαλινόπουλος, Καθάριος, Ζούρκος, Μποταϊτης, Μητράκας (76? Κυρτέγος), Έξαρχος (90+1? Μιλκούδης), Πλατάκης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Αλμπάνης, Κισκαμπάνης, Μανουσαρίδης, Βέντζιος, Παντελιάδης (72? Κράββαρης), Παρμαξίδης (51? Λιόνης), Χαλιμπάκης (65' Πολιανίδης), Λεπτοκαρίδης, Προβατίδης

πηγή: metrosport.gr