Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Κι ευχαριστημένη να ‘ναι…!

Ισόπαλες 2-2 ήρθαν Λοριάν και Ρεν στο ντέρμπι της Βρετάνης, για την 23η αγωνιστική της Ligue 1, χάρη στο γκολ του Ενγκαντό στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Κι ευχαριστημένη να ‘ναι…
Μία… λαμπάδα στο ύψος του Ενγκαντό θα πρέπει να ανάψουν στη Ρεν, καθώς με το δικό του γκολ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, η ομάδα του Φρεντερίκ Αντονετί πήρε το βαθμό (2-2) στην έδρα της Λοριάν στο τοπικό ντέρμπι της Βρετάνης, για την 23η αγωνιστική της Ligue 1.

Δύο φορές πήρε το προβάδισμα η Λοριάν στο ματς, με τη Ρεν να το φέρνει ισάριθμες φορές στα ίσα. Ο Ζουφρ έβαλε στο 30’ μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, με τον Ερντίνγκ –ύστερα από φάση που ξεκίνησε από τον Ζαν Μακούν- να ισοφαρίζει στο 56’. Όμως, ο Αλιαντιέρ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στη Λοριάν και εκεί που όλα έδειχναν πως αυτό το γκολ θα έδινε τη νίκη στην ομάδα του, ήρθε ο Ενγκαντό στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το τελικό 2-2.