Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Ξεκίνησε την απόσβεση…!!

Με τον Φρέιζερ Κάμπελ να ανοίγει λογαριασμό με τη φανέλα της Κάρντιφ, ο σύλλογος της Ουαλίας πέρασε νικηφόρα από το «Έλαντ Ρόουντ», με το 1-0 επί της Λιντς να τον εδραιώνει στην κορυφή και το +10 από Λέστερ και Χαλ.
Στο 60ο λεπτό της συνάντησης πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι ο Άγγλος επιθετικός και τέσσερα λεπτά αργότερα πέτυχε το γκολ που χάρισε στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Στη δεύτερη θέση, μαζί με τη Λέστερ, επέστρεψε η Χαλ, η οποία επικράτησε με το ίδιο σκορ (1-0) στο Λονδίνο της Μίλγουολ, με το γκολ του Μέιλερ από το πρώτο λεπτό να κρίνει την αναμέτρηση.
Στο… κυνήγι των Λέστερ και Χαλ έμειναν Γουότφορντ και Κρίσταλ Πάλας, καθώς αμφότερες συνέχισαν με νίκες επικρατώντας εντός έδρας 2-1 των Μπόλτον και Τσάρλτον.