Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Επτά λεπτά αρκούσαν!!

Η «χρυσή» αλλαγή του Μπόιμανς ήταν η αιτία που η Ναϊμέγκεν έφτασε στη νίκη επί της Φίτεσε με 2-1. Αρκούσαν 7 λεπτά στον Ολλανδό φορ για να πετύχει το γκολ της νίκης.

Επτά λεπτά αρκούσαν
Η Ναϊμέγκεν επικράτησε της Φίτεσε με 2-1 και κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης, στην έδρα της. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Αμιέ αλλά η ομάδα του Άρνεμ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Χάβεναν στις αρχές του δεύτερου μέρους. Η Φίτεσε είχε κλείσει καλά τους χώρους και δεν άφηνε πολλά περιθώρια στη Ναϊμέγκεν.

Όλα αυτά όμως μέχρι το 67’ όταν ο Μπόιμανς μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και χρειάστηκε μόλις 7 λεπτά για να σημειώσει το γκολ που διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Ρόντα-Χέρακλες 3-3
(1’ Μάλκι, 57΄Περέιρα, 90+1’ Ντόρντα- 15΄Βετσίνοβιτς, 41’ Γκουρίγε, 46’ Βουγίτσεβιτς) Μπρέντα-Τσβόλε 3-0
(41’ πεν Μπούιτς, 46’ Κουντέλι, 68’ Χαντουίρ)
Αϊντχόφεν-Ντεν Χάαγκ 7-0
(9’, 90+1’ Βαϊνάλντουμ, 57’ αυτ. Σουπουσέπα, 64’, 85’ Μέρτενς, 67’ Λενς, 80’ Λοκάντια)