Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

Γκέλα για Μάλαγα!

Δύο πολύτιμους βαθμούς πέταξε η Μάλαγα μένοντας στο 1-1 με τη Σαραγόσα στο «Ροσαλέδα» για την 22η αγωνιστική.

Γκέλα για Μάλαγα
Στραβοπάτημα που μπορεί στον τελικό… λογαριασμό να της στοιχίσει έκανε η Μάλαγα, καθώς έμεινε στο 1-1 υποδεχόμενη τη Σαραγόσα στο «Ροσαλέδα» για την 22η αγωνιστική της Primera Division.

Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ προηγήθηκε με τον Χέλντερ Ποστίγκα στο 13’, αλλά οι γηπεδούχοι παρότι ισοφάρισαν δέκα λεπτά μετά με το πέναλτι του Ίσκο, δεν κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για την ομάδα της Αραγονίας ο Χοσέ Μάρι.

Οι Ανδαλουσιάνοι έφτασαν τους 36 βαθμούς και παραμένουν τέταρτοι, αλλά νιώθουν πλέον καυτή την ανάσα πολλών ομάδων στην πλάτη τους. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στους 24 βαθμούς και ξέφυγαν τέσσερις από τη ζώνη του υποβιβασμού.