Παρασκευή 1 Φεβρουαρίου 2013

Κόπα Λιμπερταδόρες: Πρόκριση για Τολίμα και Ολίμπια! (videos)

Οι Ντεπόρτες Τολίμα και η Ολίμπια συμπλήρωσαν την 32άδα ομάδων του Κόπα Λιμπερταδόρες, που θα πάρουν μέρος στη φάση των ομίλων.
Άλλωστε τα προκριματικά ολοκληρώθηκαν με την εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 της Τολίμα απέναντι στην Ουνιβερσιδάδ Σέζαρ Βαλέχο του Περού. Μάλιστα ο Τσάρλες Μονσάλβο ισοφάρισε στο 86ο λεπτό μετά από ωραία επίθεση των Κολομβιανών, ενώ τα πέναλτι ήταν λίγα λεπτά μακριά. Στο 44ο λεπτό, ο Ρόναλντ Κιντέρος ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα διαμορφώνοντας το 1-0, ενώ η Ουνιβερσιδάδ έχασε και πέναλτι πριν ανοίξει το σκορ.
Νωρίτερα, η Ολίμπια από την Παραγουάη κατέβαλε με 2-0 την Ντενφενσόρ Σπόρτινγκ και πέρασε στον επόμενο γύρο ύστερα από τη «λευκή» ισοπαλία στην Ουρουγουάη. Στο 34ο λεπτό ο Χουάν Κάρλος Φερέιρα σημείωσε το 1-0 και στο 59ο ο Εντουάρντο Αράντα το 2-0.