Δευτέρα 4 Μαρτίου 2013

Όταν... μιλάει ο Παλάσιο!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παλάσιο, η Ίντερ γύρισε στο 92΄ το ματς με την Κατάνια και επικράτησε 3-2, για την 27η αγωνιστική. Διαβάστε όλα τα αποτελέσματα.

Όταν... μιλάει ο Παλάσιο

Όμως, για ένα ακόμα παιχνίδι, ο Ροντρίγκο Παλάσιο είχε κρατήσει το καλύτερο για το τέλος. Αφού λοιπόν είδε τον Άλβαρες στο 52΄να μειώνει σε 2-1, πήρε την κατάσταση στα χέρια του. Με ένα γκολ στο 70΄και ένα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 3-2 και έδωσε στους «νερατζούρι» μία πολύ σημαντική νίκη, αποδεικνύοντας ότι πλέον είναι ο ηγέτης αυτής της ομάδας…

Από εκεί και πέρα, η Φιορεντίνα κατάφερε να πάρει μία δύσκολη νίκη με σκορ 2-1 απέναντι στην Κιέβο ενώ η Μπολόνια με τον Χριστοδουλόπουλο να περνάει στο δεύτερο ημίχρονο στο ματς ως αλλαγή στην θέση του Κονέ, επικράτησε άνετα 3-0 της Κάλιαρι.

Διπλό για την Ουντινέζε, 1-0 την Πεσκάρα και για την Αταλάντα, 2-0 την Σιένα ενώ η Σαμπντόρια επιβλήθηκε 1-0 της Πάρμα στη Γένοβα.