Σάββατο 20 Απριλίου 2013

Και… Κλεμάν στο «Λα Μοσόν»

Με το γκολ του Κλεμάν Γκρενιέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Λιόν πήρε τη νίκη με σκορ 2-1 επί της Μονπελιέ, στο «Λα Μοσόν», στην αναμέτρηση που άνοιξε την 33η αγωνιστική της Ligue 1.

Στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος ανέβηκε προσωρινά η Λιόν, επικρατώντας 2-1 της Μονπελιέ στο «Λα Μοσόν», στο ματς που άνοιξε την 33η αγωνιστικής της Ligue 1. Οι «λιονέ» άνοιξαν το σκορ με τον Λισάντρο Λόπες στο 29’, με τον Μπελχαντά να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα για τους πρωταθλητές Γαλλίας, τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Και ενώ όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα αρκεστούν στην ισοπαλία, ήρθε ο Κλεμάν Γκρενιέ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να κάνει το 2-1 και να δώσει τη νίκη στο σύνολο του Ρεμί Γκαρντ.