Παρασκευή 5 Ιουλίου 2013

MLS: Στραβοπάτημα για Ρεντ Μπουλς!! (videos)

Τις τελευταίες ημέρες αποδυναμώθηκε το ρόστερ τους και οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς γνώρισαν την ήττα με 2-0 στην έδρα των Κολοράντο Ράπιντς, αλλά την παράσταση στο MLS έκλεψε ο Ρόμπι Κιν.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, καθώς ο Κρις Κλουτ έκανε ό,τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο. Ωστόσο, το σκορ άνοιξε στο 47ο λεπτό με γκολ του Νάθαν Στούργκις. Στο 68ο ο Τζαϊμακανός Ντεσόρν Μπράουν διαμόρφωσε το 2-0, το οποίο αποδείχθηκε αρκετό απέναντι στην ομάδα του Τιερί Ανρί.
Παράλληλα, οι Κολόμπους Κρου προηγήθηκαν με 1-0 στην έδρα των Λος Άντζελες Γκάλαξι χάρη σε τέρμα του Μπερνάρντο Ανόρ, αλλά ο Κιν πρόλαβε να σημειώσει δύο γκολ στο υπολειπόμενο διάστημα της αναμέτρησης, καθώς ισοφάρισε με πέναλτι στο 85ο λεπτό και ολοκλήρωσε την ανατροπή με τέρμα στο 92ο λεπτό! Τέλος, το Ντάλας παραχώρησε 0-0 στη Σίβας ΗΠΑ.