Τετάρτη 28 Αυγούστου 2013

Το αστέρι με άγχος στα… αστέρια!

Μια θέση στα αστέρια και τους ομίλους του Champions League εξασφάλισε η Στεάουα που πήρε 2-2 μέσα στη Βαρσοβία κόντρα στη Λέγκια, μετά το 1-1 του πρώτου ματς.

Το αστέρι με άγχος στα… αστέρια
Η ρουμάνικη ομάδα που το όνομά της σημαίνει αστέρι, ήξερε πως βασικά έπρεπε να νικήσει για να πάρει την πρόκριση αφού το 1-1 του πρώτου ματς έδινε σαφές προβάδισμα στους Πολωνούς.

Κατάφεραν, πάντως, να πάρουν από πολύ νωρίς προβάδισμα χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 7’ ο Στάντσιου και δύο λεπτά αργότερα ήρθε το τέρμα του Πιοβακάρι να τους μετατρέψει σε απόλυτο φαβορί για την πρόκριση.

Τελικά δεν ήρθε ο… περίπατος που μαρτυρούσε το πρώτο δεκάλεπτο αφού οι γηπεδούχοι τα έδωσαν όλα. Ισοφάρισαν στο 27’ με τον Ράντοβιτς και στις καθυστερήσεις ο Ρζέζνιστσακ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 που όμως, δεν στάθηκε αρκετό να αλλάξει τίποτα εκτός από το αποτέλεσμα… Πηγή: sport-fm.gr