Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου 2013

Καλά νέα για Ζήση!

Ο Νίκος Ζήσης αισθάνεται καλύτερα μετά το χθεσινό ελαφρύ διάστρεμμα που υπέστη κι όλα δείχνουν πως θα είναι πανέτοιμος για το ματς με τη Σλοβενία.

Καλά νέα για Ζήση
Ένα ελαφρύ διάστρεμμα δεν θα κρατήσει τον Νίκο Ζήση μακριά από τη μάχη της Εθνικής στη δεύτερη φάση. Ο 30χρονος γκαρντ γύρισε λίγο το δεξί πόδι του στο δεύτερο δεκάλεπτο της χθεσινής αναμέτρησης με την Ισπανία, αλλά επέστρεψε στο δεύτερο ημίχρονο, όπου μάλιστα έπαιξε για 14 λεπτά.

Χθες μετά τον αγώνα πονούσε λίγο, αλλά σήμερα το πρωί-που οι διεθνείς το είχαν ελεύθερο για να πάρουν ανάσες-αισθανόταν καλά. Όλα δείχνουν, λοιπόν, πως θα παίξει κανονικά απέναντι στη Σλοβενία το βράδυ του Σαββάτου (22:00), όμως ασφαλέστερες εκτιμήσεις θα υπάρχουν μετά την απογευματινή προπόνηση που θα κάνει η ελληνική ομάδα σε βοηθητικό γήπεδο.Πηγή: sport-fm.gr