Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου 2013

Brasileiro: Χατ τρικ για Ζο!! (videos)

Τρία γκολ σε διάστημα δεκατεσσάρων λεπτών πέτυχε ο 26χρονος Ζο και διασφάλισε το 3-0 της Ατλέτικο Μινέιρο σε βάρος της Κοριτίμπα.
Συγκεκριμένα βρήκε δίχτυα στο 22ο, στο 25ο και στο 39ο λεπτό, ενώ στο δεύτερο γκολ βοηθήθηκε καταλυτικά από τον κεφάτο, για μία ακόμα φορά, Ροναλντίνιο. Από την πλευρά της, η Ιντερνασιονάλ του Νάτσο Σκόκο παραχώρησε 2-2 στη Βιτόρια, αφού ο 25χρονος Λουίς Κάσερες πέτυχε δύο πανέμορφα γκολ και απάντησε σε ισάριθμα τέρματα του Αντρές Ντ’ Αλεσάντρο, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1 στο 26ο λεπτό με φάουλ και διαμόρφωσε το 2-1 στο 28ο.
Η Σάντος, που όπως η Ιντερνασιονάλ έδωσε δεύτερο ματς εντός 72 ωρών, ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Φλαμένγκο, αφού το πέναλτι του 29χρονο Σισέρο στο 56ο λεπτό απλά μείωσε σε 2-1 μετά τα γκολ των Λεονάρντο Μούρα και Ερνάνε. Τέλος, η Σάο Πάολο παρατάχθηκε με τρεις επιθετικούς για πρώτη φορά στο φετινό Brasileiro και κέρδισε την Πόντε Πρέτα με 1-0 χάρη σε τέρμα του Λουίς Φαμπιάνο στο 47ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο πρώην μέσος της Άρσεναλ, Ντενίλσον.
9
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr