Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2013

Με την… αύρα του Φετφατζίδη!

Μπορεί να μην αγωνίστηκε ούτε λεπτό ο Γιάννης Φετφατζίδης, ωστόσο, η… αύρα του και μόνο βοήθησε την Τζένοα να πάρει μία μεγάλη νίκη στο ντέρμπι της Γένοβας απέναντι στην Σαμπντόρια.

Με την… αύρα του Φετφατζίδη
Που να έπαιζε κιόλας ο Γιάννης Φετφατζίδης!

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός βρέθηκε για πρώτη φορά στην αποστολή της Τζένοα και μπορεί να μην αγωνίστηκε ούτε λεπτό, αλλά μόνο και μόνο η… αύρα του έφερε τύχη στην ομάδα του στο ντέρμπι της Γένοβας με την Σαμπντόρια. Οι «ροσομπλού» επικράτησαν 3-0 της μεγάλης αντιπάλου τους για την 3η αγωνιστική της Serie A και έδειξαν ποιος είναι το… αφεντικό της πόλης.

Η Τζένοα άνοιξε το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με τον Αντονίνι και το 1-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι «ροσομπλού» μπήκαν για να… καθαρίσουν το παιχνίδι και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καλάιο στο 50’, με τον Λόντι στο 66’ να διαμορφώνει το τελικό 3-0.