Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου 2013

Το… σήκωσε ο Ολυμπιακός, MVP ο Μάντζαρης!!

Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το τουρνουά Patras Cup που διοργάνωσε ο Απόλλων, επικρατώντας στον τελικό του οικοδεσπότη με 76-59. Πολυτιμότερος ο Βαγγέλης Μαντζαρης.

Το… σήκωσε ο Ολυμπιακός, MVP ο Μάντζαρης
Φορτσάροντας στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός επικράτησε στον τελικό του Patras Cup του Απόλλωνα με 76-59, κατακτώντας το τουρνουά στο οποίο συμμετείχαν ακόμα ο ΑΓΟΡ και η Μοντεγκρανάρο.

Πολυτιμότερος παίκτης της διοργάνωσης αναδείχθηκε ο γκαρντ των «ερυθρολεύκων», Βαγγέλης Μάντζαρης.

Οι «ερυθρόλευκοι, που εμφάνισαν σημάδια βελτίωσης στον αμυντικό τομέα, σε σχέση με το πρώτο ματς κόντρα στην Μοντεγκρανάρο συμβάδιζαν με τους Πατρινούς μέχρι το ημίχρονο (30-29), όμως στη συνέχεια πίεσαν και με τον Ανδρέα Χριστοδούλου να δίνει λύσεις στην επίθεση έφτασαν στο +11 (54-43) στο τέλος της τρίτης περιόδου. Από εκεί και έπειτα τα πράγματα έγιναν ευκολότερα για τους παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα που έφτασαν στην νίκη με σκορ 76-59. Πηγή: sport-fm.gr