Πέμπτη 21 Νοεμβρίου 2013

Βαλντές από του χρόνου!

Εκτός δράσης για έξι εβδομάδες θα μείνει ο Βίκτορ Βαλντές, λόγω θλάσης, όπως έγινε γνωστό από το ιατρικό τιμ της Μπαρτσελόνα μετά τον τραυματισμό του στο ματς της Ισπανίας με τη Νότιο Αφρική.

Βαλντές από του χρόνου
Οι φόβοι των ανθρώπων της Μπαρτσελόνα επιβεβαιώθηκαν. Οι εξετάσεις που έγιναν σήμερα στον Βίκτορ Βαλντές μετά τον τραυματισμό του στο φιλικό της Ισπανίας με τη Νότιο Αφρική (ήττα με 1-0) έδειξαν πως ο διεθνής γκολκίπερ υπέστη θλάση στη δεξιά γάμπα.

Σύμφωνα με το ιατρικό τιμ του καταλανικού συλλόγου, ο 31χρονος άσος θα μείνει εκτός δράσης για έξι εβδομάδες, συνεπώς θα γυρίσει στα γήπεδα με το νέο έτος. Πρόκειται για το δεύτερο πλήγμα βασικού παίκτη της «Μπάρτσα» μετά τον Λιονέλ Μέσι.

Ο Βαλντές είχε αντικαταστήσει τον Ίκερ Κασίγιας στο ημίχρονο του αγώνα αποχώρησε τραυματίας στο 80ο λεπτό δίνοντας τη θέση του στον Πέπε Ρέινα.Πηγή: sport-fm.gr