Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου 2013

Έσωσε την παρτίδα...!!

Στο 94' η Βιγιαρεάλ σκόραρε απέναντι στην Έλτσε, έσωσε εν μέρει την παρτίδα με το τελικό 2-2, αλλά θα χρειαστεί να κυνηγήσει την πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου Ισπανίας, στη ρεβάνς.

Έσωσε την παρτίδα...
Μέχρι το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Έλτσε κρατούσε τη νίκη στα χέρια της και το μεγάλο προβάδισμα για πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου Ισπανίας. Ωστόσο, σε εκείνο το σημείο ήρθε ο Ακίνο να σκοράρει για τους γηπεδούχους και να γράψει το τελικό 2-2, αφήνοντας ανοικτούς λογαριασμούς ενόψει της ρεβάνς.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» άνοιξε το σκορ νωρίς με τον Ντος Σάντος (23’). Το παιχνίδι είχε πολύ... ζουμί ακόμα! Μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών, οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δις, με τον Πελεγκρίν στο 61’ και τον Μποάκιε στο 66’ και έφεραν... τούμπα το παιχνίδι, προτού έρθει το τελευταίο τέρμα στην... τελευταία φάση της αναμέτρησης!