Παρασκευή 6 Δεκεμβρίου 2013

Από εκεί δεν περνάει κανείς!!

Στο γήπεδό της η Ζάκυνθος απλά δεν παίζεται! Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψαν οι νησιώτες το ματς με τον Απόλλωνα 1926 τον οποίο νίκησαν 3-0 για την 11η αγωνιστική της Football League.

Από εκεί δεν περνάει κανείς!
Έχοντας ως όπλο την απόρθητη έδρα της, η Ζάκυνθος ξεπέρασε το εμπόδιο του Απόλλωνα 1926 και πλέον φιγουράρει στην τρίτη του Βορείου ομίλου της Football League.

Οι γηπεδούχοι νίκησαν 3-0, έκαναν το «5x5» στο γήπεδό τους φέτος όπου έχουν σημειώσει 11 γκολ έχοντας δεχτεί μόνο ένα και μπορούν σιγά-σιγά να στοχεύουν ψηλά.

Σαρωτικοί οι παίκτες του Κολονέλο, χρειάστηκαν μόλις έξι λεπτά για να «καθαρίσουν» το ματς. Σχεδόν με το ξεκίνημα του αγώνα και μετά από σέντρα του Σκαθαρούδη, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Αλμπάνη και ο Οικονόμου μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής.

Πριν προλάβει η ομάδα της Θεσσαλονίκης να συνέλθει από το σοκ, ήρθε και το δεύτερο τέρμα από τον Σκαθαρούδη, ενώ ο θρίαμβος ολοκληρώθηκε στο 55’ από τον Ιταλό Όττα, ο οποίος πέντε λεπτά αργότερα είδε νέα δική του προσπάθεια να σταματά στο δοκάρι.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ξενοδόχοφ, Στασινόπουλος, Οικονόμου, Αποστόλου, Πέττας (61’ Κούνσολο), Μπίρης, Φωτιάς, Σκαθαρούδης, Όττα, Τορεσάνι, Σολφερίνο (46’ Βούκοβιτς).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Καρατζιοβαλής, Πιτσόκος, Αλμπάνης (46’ Καπίας), Κισκαμπάνης, Μανουσαρίδης, Μωυσιάδης, Παρμαξίδης, Βέντζιος (27’ Προβατίδης), Αθανασάκης, Βλάχος, Κουάντιο (61’ Σακκάς).