Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Παρωδία στην Καισαριανή!!

Ένα παιχνίδι... παρωδία έγινε στην Καισαριανή. Η Γλυφάδα αντιμετώπισε στην έδρα της, τον Πανηλειακό ξεκινώντας το παιχνίδι με εννέα παίκτες και μοιραία ηττήθηκε 7-0..

Παρωδία στην Καισαριανή!
Ένα ματς που είχε κριθεί πριν καν… αρχίσει έγινε ανάμεσα στην Γλυφάδα και τον Πανηλειακό, πού είχε νικητές τους φιλοξενούμενους με 7-0 για την Football League.

Οι γηπεδούχοι κατέβηκαν στον αγωνιστικό χώρο με όλους και όλους εννέα παίκτες και αυτό γιατί δεν υπήρχαν διαθέσιμα δελτία. Αντίθετα οι ποδοσφαιριστές του Πέτρου Δημητρίου μπήκαν στο παιχνίδι κανονικά και καθάρισαν γρήγορα την υπόθεση νίκη.

Ήδη στο 37΄ το σκορ ήταν 4-0 για την ομάδα του Πύργου χάρη στα τέρματα των Κοτσώνη από το 5΄, του Φλίγκου στο 19΄που έκανε το 2-0 και τα δυο τέρματα του Λαλίν στο 32΄και 37΄ έκλεισαν το ημίχρονο.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 65ό λεπτό ο Φλίγκος αποχώρησε από το παιχνίδι και αποσύρθηκε στον πάγκο του Πανηλειακού έτσι η ομάδα του συνέχισε με δέκα.

Όσον αφορά την βαθμολογία οι παίκτες του Κυριάκου Μίχα, έμειναν τελευταίοι με 5 πόντους ενώ, οι φιλοξενούμενοι πήραν βαθιά ανάσα καθώς ξέφυγαν από τις θέσεις υποβιβασμού.