Δευτέρα 13 Ιανουαρίου 2014

Σόκαρε την Μίλαν!! (video)

Μόνο στο τρελάδικο σε στέλνει η φετινή Μίλαν! Οι «ροσονέρι» αν και προηγήθηκαν 2-0 στο 13’, δέχθηκαν ΤΕΣΣΕΡΑ γκολ από τον 19χρονο Μπεράρντι και «ανέστησαν» τη Σασουόλο (4-3)!

Σόκαρε την Μίλαν! (video)
Ο κατήφορος δεν έχει σταματημό για την φετινή Μίλαν! Εκεί που το παιχνίδι εξελισσόταν σε περίπατο για τους «ροσονέρι», ήρθε ο 19χρονος Μπεράντι να κάνει το παιχνίδι της ζωής του, να σκοράρει τέσσερις φορές και να χαρίσει στη Σασουόλο τεράστια νίκη με σκορ 4-3!

Μόλις στο 13’ οι παίκτες του Αλέγκρι προηγούνταν με δύο γκολ, χάρη στα τέρματα των Ρομπίνιο και Μπαλοτέλι. Και κάπου εκεί οι Μιλανέζοι... αποκοιμήθηκαν, ενώ στον Μπεράρντι ξύπνησε ο... Μέσι μέσα του! Στο 15’ μείωσε, στο 28’ ισοφάρισε και στο 41’ έκανε χατ-τρικ, έχοντας φέρει τα πάνω-κάτω στην αναμέτρηση!

Και σα να μην έφτανε αυτό, ο δανεικός επιθετικός από τη Γιουβέντους σκόραρε και τέταρτη(!) φορά, δύο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, γράφοντας το 4-2. Ο προπονητής της Μίλαν πήγε να σώσει τα ασυμμάζευτα. Έριξε στον αγώνα τους Μοντολίβο, Χόντα (ντεμπούτο), Πατσίνι και η αλήθεια είναι πως η εικόνα της ομάδας του βελτιώθηκε και θα μπορούσε στο τέλος να πάρει κάποιο βαθμό.

Γιατί αρχικά ο Ιάπωνας είχε δοκάρι, στο 86’ ο Μοντολίβο κατάφερε να μειώσει και να δώσει... άγρια ομορφιά στα τελευταία λεπτά, ενώ είναι χαρακτηριστικό πως στο 90’ ο Μπαλοτέλι έχασε μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσει με κεφαλιά, όπως και ο Πατσίνι που πήρε το ριμπάουντ, αλλά μόνος του κι από κοντά σημάδεψε το δοκάρι!

Έτσι, η Σασουόλο με αυτό το τρίποντο βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη, πανηγυρίζοντας τους τρεις βαθμούς ύστερα από τέσσερις σερί ήττες, με την Μίλαν να παραμένει απογοητευτική, έχοντας μόλις 22 βαθμούς(!) και ούσα στο -10 από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια και στο +6 από την τριάδα που πέφτει!

Sassuolo 4-3 AC Milan (Goals & Highlights) από AllGoalsHD