Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

Τεσσάρα και ανάσα!!

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, η Ένωση Παραλιμνιόυ κατάφερε και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς απέναντι στον Άρη Λεμεσού (4-1). Αυτή ήταν η δεύτερη της νίκη στο κυπριακό πρωτάθλημα.

Τεσσάρα και ανάσα
Πέναλτι, αυτογκόλ και πέντε γκολ είχε το παιχνίδι Παραλίμνι-Άρης.

Με σκορ 4-1 τέλειωσε το πρώτο παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος. Νικήτρια η Ένωση Παραλιμνίου, που μετά από οχτώ αγωνιστικές κατάφερε και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο πρώτο ημίχρονο τις περισσότερες φάσεις τις έκανε η Ένωση, οπότε έβαλε και το γκολ, με τον Τόφα στο 17’ από πέναλτι.

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, ο Άρης ανέβηκε και παρά το γκολ του με τον Τουράν στο 82’, δεν κατάφερε να κάνει κάτι παραπάνω, ενώ σημείωσε και αυτογκόλ με τον Χριστοφόρου στο 64’.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ο Αγκούλο σκόραρε δύο φορές (84’ και 87’) και χάρισε στην ομάδα του μια πολύτιμη νίκη.