Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

Σόκαρε την Μπαρτσελόνα!! (video)

«Βόμβα» στην Βαρκελώνη με την Βαλένθια να παίρνει τεράστιο διπλό επί της Μπαρτσελόνα (3-2) και οι «μπλαουγκράνα» κινδυνεύουν να πέσουν τρίτοι αν νικήσουν οι δύο της Μαδρίτης!

Σόκαρε την Μπαρτσελόνα! (video)
Και τώρα... χαμός στην Ισπανία! Η Μπαρτσελόνα υπέστη ήττα-σοκ μέσα στο «Καμπ Νου», με την Βαλένθια να παίρνει τεράστιο διπλό με σκορ 3-2 και πλέον οι Καταλανοί μπορούν να βρεθούν στο -3 απ’ την κορυφή αν η Ατλέτικο Μαδρίτης νικήσει και στο -2 από τη Ρεάλ αν κάνει το ίδιο!

Κανείς δεν μπορούσε να προδικάσει την εξέλιξη της αναμέτρησης. Κι αυτό διότι οι «μπλαουγκράνα» πήραν προβάδισμα μόλις στο 7’ με τον Αλέξις να ανοίγει το σκορ και μέχρι πριν το ημίχρονο οι Καταλανοί παρέμεναν μπροστά. Ωστόσο, στο 44’ ο Παρέχο ισοφάρισε για τις «νυχτερίδες» και σα να μην έφτανε αυτό, τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Πιάτι «χτύπησε» και έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους!

Η... παγωμάρα έδωσε τη θέση της προς στιγμήν στην ανακούφιση. Στο 54’ ο Μέσι έστησε την μπάλα στην άσπρη βούλα και εκτέλεσε τον Ντιέγκο Άλβες για το 2-2, αν και ήταν κάπως τραβηγμένο το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του Μαρτίνο.

Κι όμως, η Μπάρτσα δεν πήρε ούτε το βαθμό της ισοπαλίας! Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, η Βαλένθια πήρε για δεύτερη φορά προβάδισμα με τον Αλκασέρ να εκτελεί από κοντά τον Βαλντές και να γράφει το 3-2! Στα εναπομείναντα λεπτά, οι Καταλανοί το προσπάθησαν, αγωνίστηκαν και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ζόρντι Άλμπα (78’), όμως δεν κατάφεραν να αλλάξουν την ιστορία της αναμέτρησης, δεχόμενοι οριστικά την ήττα!

All Goals - Barcelona 2-3 Valencia - 01-02-2014... από The-Best-Games