Δευτέρα 31 Μαρτίου 2014

Ανατροπή και παραμονή…!

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Βέρντερ Βρέμης νίκησε 2-1 εκτός έδρας το Αννόβερο και έκανε τεράστιο βήμα παραμονής στη Μπουντεσλίγκα.

Ανατροπή και παραμονή…
Τεράστια νίκη, που την φέρνει αγκαλιά με την παραμονή στα σαλόνια της Μπουντεσλίγκα, πέτυχε η Βέρντερ στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Βρέμης αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το Αννόβερο, το οποίο έχει τους ίδιους στόχους, εντούτοις έφτασε στην ανατροπή και πανηγύρισε αυτό το διπλό.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 43’ με τον Χούστι, αλλά στην επανάληψη «μίλησαν» οι φιλοξενούμενοι. Αρχικά ισοφάρισαν στο 57’ με τον Ντι Σάντο και εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο, ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Προντλ να κάνει το 1-2.

Η Βέρντερ Βρέμης, μετά τη νίκη αυτή, έφτασε τους 32 βαθμούς και βρίσκεται πλέον στο +8 από την επικίνδυνη ζώνη, έξι στροφές πριν το φινάλε, ενώ το Αννόβερο έμεινε στους 29.