Τρίτη 9 Σεπτεμβρίου 2014

Έπαιξε, δεν χάρηκε ο Ντουρμάζ!!

Ισόπαλες (1-1) ήρθαν Αυστρία, Σουηδία για τα προκριματικά του EURO 2016, με τον μεσοεπιθετικό του Ολυμπιακού, Τζίμι Ντουρμάζ να παίζει στο μεγαλύτερο μέρος του ματς. Έπιασε Ρωσία το Μαυροβούνιο.

Έπαιξε, δεν χάρηκε ο Ντουρμάζ
Ρωσία και Μαυροβούνιο προηγούνται στον έβδομο όμιλο των προκριματικών του EURO 2016.

Η ομάδα του Φάμπιο Καπέλο ξεκίνησε με το… δεξί νωρίτερα, ενώ αυτή του Μπράνκο Μπρνόβιτς επικράτησε 2-0 της Μολδαβίας, χάρις στα γκολ των Βούτσινιτς (45’ +3’) και Τομάσεβιτς (73’) και συγκατοικούν στην πρώτη θέση.

Στην δεύτερη θέση βρίσκονται Αυστρία και Σουηδία, που ήρθαν ισόπαλες (1-1). Το σκορ άνοιξε στο 7’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο αμυντικός της Μπάγερν Μονάχου, Νταβίντ Αλάμπα και ισοφάρισε ο Ερκάν Ζενγκίν πέντε λεπτά αργότερα.

Βασικός ήταν ο ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού, Τζίμι Ντουρμάζ, ο οποίος έπαιξε για 72 λεπτά στο δεξί άκρο της επίθεσης της ομάδας του Ερίκ Χαμνέρ και τη θέση του πήρε προς το τέλος της αναμέτρησης ο Γιοχάν Ελμάντερ.

Τις εκατό συμμετοχές με την Εθνική ομάδα έφθασε ο Ζλάταν Ιμπαραίμοβιτς.