Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου 2014

Ούτε για παρηγοριά!!

Τουλάχιστον σκόραρε. Το Αμβούργο για ακόμη μία αγωνιστική ήταν τραγικό και η Άιντραχτ δεν έχασε την ευκαιρία να κάνει το πρώτο της «διπλό», παίρνοντας τη νίκη (2-1) με buzzer beater φάουλ του Πιατσόν

Ούτε για παρηγοριά
Δεν έχει τέλος η κατηφόρα για το Αμβούργο. Η ομάδα του Γιόζεφ Τσόρνμπαουερ έμεινε με τη γλύκα του πρώτου γκολ στο πρωτάθλημα, καθώς η Άιντραχτ πέρασε από την «IMTEX Arena» με σκορ 2-1, στο ματς που έκλεινε την 6η αγωνιστική.

Η ομάδα της Φρανκφούρτης άνοιξε το σκορ στο τέλος του ημιχρόνου με τον Σεφέροβιτς στο 44ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Μίλερ στο 58’ αλλά ο ενθουσιασμός του δεν ήταν αρκετός για να τους φέρει θετικό αποτέλεσμα.

Ο Λούκας Πιατσόν με εκτέλεση φάουλ.... buzzer beater στο 90’ χάρισε την πρώτη εκτός έδρας νίκη στην Άιντραχτ, αφήνοντας το Αμβούργο στην τελευταία θέση με μόλις 2 βαθμούς.